• تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 323
  • کد خبر : ۱۹۷۴۹
كاهش 15 درصدی تعمیرات سیستم حفاظت كاتدی در نفت و گاز مارون

رئیس بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از کاهش 15 درصدی تعمیرات سیستم حفاظت کاتدی خطوط لوله این شرکت در بهار سال جاری به تبع جابجایی و تعمیرات ترانس های رکتیفایر با هدف بهینه سازی سیستم های حفاظت کاتدی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس حسن غنیطوس با بیان اینکه حفاظت كاتدي به عنوان روشي موثر جهت حفاظت سطوح خارجی خطوط لوله زیر زمینی در برابر خوردگی به كار مي رود، گفت: حفاظت كاتدي با دو روش آند فداشونده و اعمال جريان DC  انجام که در شركت بهره برداری نفت و گاز  مارون از هر دو روش استفاده مي‌شود.

وی افزود: با انجام جابجایی و تعمیرات ترانس های رکتیفایر، افزایش کمّی حفاظت کاتدی حدود  95 درصد از کل خطوط لوله زير زميني شرکت و همچنین کاهش موارد تعمیری از 1358 مورد در بهار سال 99 به 1151 مورد در بهار 1400 تحقق یافت.

مهندس غنیطوس به افزایش نرخ بازرسی ها در سه ماهه آغازین سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: 1404 مورد بازرسی فنی از فروردین تا خرداد امسال انجام پذیرفته است که نسبت به 1227 مورد مدت مشابه در سال 99، بیش از 14 درصد افزایش را نشان می دهد و در بخش بازرسی خوردگی فلزات نیز با 1940 مورد مورد بازرسی، 3 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابعه سال 99 با 1885 مورد بازرسی تجربه کردیم.

رئیس بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با اشاره به اینکه همه  این اقدامات در شرایط گرمای شدید و  زودهنگام بهار توسط کارکنان کارآمد این اداره به انجام رسیده است، یادآور شد: 27 هزار و 173 موضع از خطوط لوله، تجهیزات و تاسیسات فرآیندی شرکت نیز در سه ماه نخست سال جاری، ضخامت سنجی شد.

 

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V6.0.5.0