• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ 
  • تعداد بازدید : 479
  • کد خبر : ۱۸۳۵۱
در سه ماه نخست سال جاری محقق شد،كاهش 80 درصدی گازسوزی در تأسیسات نفت و گاز مارون
مديرامور فني شركت بهره برداري نفت و گاز مارون با تشريح عملكرد اين مديريت در سه ماه نخست سال جاري، از كاهش 80 درصدي گازسوزی در اين شركت خبرداد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون، مهندس منصور تركمان اسدي ضمن موفق خواندن عملكرد سه ­ماهه­ي  اين شركت در صيانت از توليد و حفاظت از زيست‌بوم پيراموني گفت: با برنامه ریزی اصولي "مهندسي فرآورش" در زمينه‌ي تداوم تولید باحداقل هدررفت منابع و آلودگی محيط زيست، ميزان گازسوزی در بهار سال جاري به یک پنجمِ مدت مشابه در سال گذشته كاهش يافت.

 

وي همچنين با تشريح عملكرد سه ماهه­ "بازرسي فني و خوردگي فلزات" پرداخت و اظهار داشت 18هزار و ششصد و هفتاد نقطه از مخازن و خطوط لوله اين شركت در سه ماه نخست سال جاري با کمک آزمون فراصوت ضخامت سنجي شده است كه ارزيابي دروني و عيب يابي سطحی بالغ بر 600 هزار دسی متر مربع را شامل مي شود.

 

مهندس تركمان اسدي توضيح داد: همچنين در بخش مهندسی بازرسی فنی و خوردگی فلزات، بیش از 3200 مورد فعالیت نظارتی انجام و 450 دستورالعمل و گزارش تعمیراتی صادر گردیده است. افزون بر اين در بخش عملیات خوردگی فلزات نيز بیش از 1500 مورد بازدید و بازرسی سیستم حفاظت خارجی،  كوپن و پراب علاوه بر سیستم های تزریق مواد شیمیایی به انجام رسيد.

 

مدير امور فني شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در ادامه يادآور شد: انجام بیش از 20 مورد عملیات درون چاهی با استفاده از لوله مغزی سیار، مشبک کاری سه حلقه چاه و انجام آزمایش نمودارنگار تولید بر روی سه حلقه چاه و اسیدکاری گسترده سه حلقه چاه ديگر را مي توان از اهم فعاليت هاي "مهندسي بهره برداري" در اين مدت برشمرد.

 

وي ارائه خدمات رايانه­ اي را بخشي مهم از فعاليت‌هاي پشتيباني توليد دانست و گفت: به‌روز رسانی استاندارد و مدیریت امنیت اطلاعات ISMS شامل بازنگری دستورالعمل ها، روش های اجرایی، فرآیندها و انجام ممیزی داخلی و آغاز ساخت مرکز داده پشتیبان مارون دانست كه همزمان با تعمیرات پیشگیرانه سامانه‌های رایانه‌ای صنعتی با هدف ارتقاي پایداری و قابلیت اطمینان و جلوگيري از اختلال در شبکه، در بخش "فناوري اطلاعات" انجام پذيرفته است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0