جمعه, 1 تير 1397 الجمعة, جوان 22, 2018           فارسی English

عنوان : مخزن بنگستان بهره برداری مارون 3 ترمیم و بهسازی شد
کد خبر : ۱۳۹۹۰
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ 

مخزن بنگستان واحد بهره برداري مجتمع صنعتي شماره 3 شركت بهره برداري نفت و گاز مارون مورد ترميم و بهسازي قرار گرفت .

 

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون ، مدير عامل اين شركت در اين باره گفت:اين مخزن با ظرفيت عملياتي معادل 40 هزار بشكه در روز و با  وزن تقریبی 50 تن، يكي از مهمترين مخازن اين شركت در زمينه نگهداري نفت ترش خروجی از برج گوگردزدا مي باشد .

 

وي افزود: بهره برداري مستمر از اين مخزن، باعث از بین رفتن لایه های زیرین خاکی کف و در نتيجه انحراف مخزن از راستاي قائم گرديد كه به دليل شرايط ناايمن و ريسك بالا، استفاده از مخزن را در این شرایط غیر ممکن می نمود،  بنابراين تصميم گرفتيم تا مخزن مذکور را از سرویس خارج كنيم .

 

مهندس پورهنگ با اشاره به اينكه   اين طرح براي اولين بار در مجموعه مناطق نفتخيز جنوب اجرايي گردید، اذعان داشت: ابتدا مخزن بنگستان بدون تخريب، از كورس اول جداسازي شده و پس از انتقال به وسيله دو دستگاه جرثقيل 80 تن، فونداسیون جدید احداث و با اجرای ورق كف و كورس اول، مخزن مجدداً حمل و در محل قبلي نصب گرديد .

 

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در پايان يادآور شد اين پروژه با هزينه اي حدود 000ر000ر190ر2 ريال در مدت زمان 6 ماه انجام گردید که در مقايسه با مدت زمان بیش از یکسال و صرف هزينه اي بالغ بر 000ر000ر000ر13 ريال جهت ساخت مخزن جدید، در زمان و هزینه صرفه جويي گردید .

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 115

بازگشت           چاپ چاپ         
شركت بهره برداري نفت و گاز مارون