جمعه, 1 تير 1397 الجمعة, جوان 22, 2018           فارسی English

عنوان : تجهیز و بهینه سازی واحد نمكزدایی مارون یك؛كیفیت نفت خروجی واحد مارون – 1، بهبود می یابد
کد خبر : ۱۳۹۰۵
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ 

باهدف بهبود کیفیت نفت خروجی، دو دستگاه نمک گیر از نوع برقی، به دست متخصصان داخلی در واحد نمکزدایی مجتمع صنعتی مارون يك نصب گردید .

 

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مدیرعامل این شرکت، علت خرید و نصب این تجهیزات را کاهش کیفیت نفت خروجی و فرسودگی تجهيزات موجود واحد نمکزدایی مارون1 به دلیل پدیده خوردگی، دانست و گفت: علاوه بر فرآیند تولید نفت و نگهداشت آن، افزایش کیفیت نفت خروجی همواره در برنامه های این شرکت بوده و نصب تجهیزات مورد اشاره بخشی از طرح تجهیز و بهینه سازی واحدهای نمکزدایی مارون می باشد .

            

مهندس جهانگیر پورهنگ افزود این دو دستگاه نمک گیر برقی جدید با ظرفيت اسمي 55 هزار بشكه در روز که با همت و تلاش شبانه روزی همکاران طرح احداث و توسعه واحدهای نمکزدایی مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نصب گردیده است و تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت نفت خروجی واحد خواهد داشت، امکان فرآورش نفت نمکی بیشتر از ظرفیت اسمی کارخانه را نیز به دنبال دارد .

 

گفتنی است این بخش از پروژه در ايام دهه مبارك فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي راه اندازي می شود و نمك گيرهاي جديد در چرخه عمليات قرار خواهند گرفت .

 


نمایش تعداد بازدیدها : 169

بازگشت           چاپ چاپ         
شركت بهره برداري نفت و گاز مارون