پنج‌شنبه, 6 ارديبهشت 1397 الخميس, أفريل 26, 2018           فارسی English

عنوان : مدیر عامل شركت بهره برداری نفت و گاز مارون در نهمین نمایشگاه ساخت عنوان كرد؛تحقق 109 درصدی در بخش افزایشی برنامه تولید نفت ، نتیجه ی تعامل با صنعتگران و سازندگان
کد خبر : ۱۳۵۳۴
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ 

مدیر عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در نشست خبری نهمین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان به ارائه گزارش عملکرد این شرکت پرداخت .

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مهندس پورهنگ نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت را نقطه اتصال صنعت نفت، دانش ورزان و صنعتگران دانست و گفت : از آنجائيكه صنعت نفت در ايران عزيز به عنوان بزرگترين صنعت و پايه افتصاد كشور به حساب مي آيد، همواره تحت تاثير شرايط خاص قرار داشته و به همت كاركنانش، هيچ گونه خللي در روند فعاليتش ايجاد نشده است .

 

وی افزود: در سالهاي اخير، به اشتراك گذاري دانش فني صنعت نفت با شركت هاي دانش بنيان و سازندگان مستعد داخلي، زمينه خودكفايي اين صنعت از محصولات خارجي را فراهم آورده است و نمايشگاه هاي تخصصي ساخت تجهيزات صنعت نفت، كانون اين همكاري و تسهيم دانش است كه در نتيجه آن، بخش عظيمي از قطعات مورد نياز براي ماشين آلات و تجهيزات فرايندي ، ساخته و بومي سازي گرديده است .

 

مهندس پورهنگ به تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در شش ماه نخست سال 96 اشاره کرد و گفت: خوشبختانه  در نيمه اول سال 96، با توليد روزانه ي  بيش از 570 هزار بشكه نفت، توانستيم برنامه توليد را به ميزان 109 درصد در بخش افزايش دبي نفت محقق سازيم .

 

مدیر عامل شرک بهره برداری نفت و گاز مارون افزود: تحقق 107 و 110 درصدي به ترتيب در توليد گاز خامي و نفتا  حاصل شد و موفق شديم در مقطع مذكور، 107700 بشكه نفت را با استفاده از MOT  و MOS استحصال كنيم كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 8 درصد افزايش داشته است .

 

پورهنگ افزايش ظرفيت 20 هزار بشكه در روز را در توان تزريق پساب بسیار اثر بخش ارزیابی کرد كه به موجب آن روزانه 98.6 درصد پساب هاي نمكزدايي به چاه هاي دفعي تزريق مي گردد .

 

وی در پایان به عملكرد شركت بهره برداري نفت و گاز مارون درحوزه ساخت پرداخت و گفت: از فروردين تا شهريور امسال، 197قطعه را با هزينه 7.7 ميليارد ريال با مشاركت صنعتگران داخلي ساختيم و 265 قطعه را با هزينه 2.4 ميليارد ريال تعمير كرديم و علاوه بر آن  13 پمپ ساخت داخل  را خريديم و الكتروپمپهاي قديمي  را بهسازي كرديم   که آن 20 هزار بشكه افزايش در تزريق پساب نمكرزدايي، نتيجه اين اقدام به موقع بود .

 


نمایش تعداد بازدیدها : 198

بازگشت           چاپ چاپ         
شركت بهره برداري نفت و گاز مارون